TLF. 75 85 81 85

IBÆKVEJ 46, 7100 VEJLE

Resultater

Næste gang der er præmieuddeling er mandag den 28. september 2020.

Her er resultatlisterne.

 

Resultater Senior Section mandag den 31-08-2020
9 huller - Mexian Scramble
    HCP Point
1. Gerda Scheuer   28
  Finn Lindeberg
  Else Marie Sørensen
  Erik Sørensen
       
2. Tommy Kjeldsen   27
  Helge Bast
  Keld Bertelsen
   
       
Resultater Senior Section mandag den 31-08-2020
18 huller - Mexian Scramble
      Point
1. Verner Pedersen 27 56
  Gunna Christiansen
  John Larsen
  Kurt Christiansen
       
2. Hanne Kaas 28 56
  Jørgen Eilskov
  Kurt Christensen
  Peter Palmelund
       
3 Ulla Schmidt   55
  Hanne Sindahl
  Knud Rasmussen
  Lis Sørensen

 

Resultater Senior Section mandag den 07-09-2020
9 huller
A-rækken hcp <29.5
    HCP Point
1. Erik Sørensen 22.5 18
2. Else Marie Sørensen 24.2 18
3. Helge Bast   18
       
B-rækken hcp>29.6
1. Kurt Gade    18
2. Inge Møller 36.0 17
3. Niels Thøgersen   17
4. Kirsten Thornild 31.4 16
       
Resultater Senior Section mandag den 07-09-2020
18 huller
A-rækken hcp<25.0
    HCP Point
1. Otto Dahl   37
2. Peter Brandt   36
3. Verner Pedersen 19.9 35
4. Jens Uth   35
       
B-rækken hcp >25.1
1. Lisbeth Pedersen 25.6 31
2. Tage Clausen 26.8 31
3. Hanne Kaas Christensen 29.3 31
4. Kurt Christiansen 36.0 31
5. Ib Schrøder   29
       
Birdies: Finn Egeskjold Parken 4    
  Jens Erik Sørensen Parken 3    
  Peter Brandt Parken 3    

 

Resultater Senior Section mandag den 14-09-2020
9 huller
A-rækken hcp <29.9
    HCP Point
1. Flemming Vittrup   18
2. Niels Ølholm   17
3. Flemming Hammer   17
       
B-rækken hcp>30.0
1. Inge Møller 36.0 17
2. Lotte Schmidt 36.0 17
3. Kurt Gade   16
       
Resultater Senior Section mandag den 14-09-2020
18 huller
A-rækken hcp<23.2
    HCP Point
1. Arne Jensen   36
2. Ivan Christensen   30
3. Erik Brok 18.8 29
4. Peter Brandt 21.1 29
       
B-rækken hcp >24.4
1. Anne Marie Schrøder 26.4 30
2. Tage Clausen 26.8 30
3. Susanne Berg 34.0 30

 

Resultater Senior Section mandag den 21-09-2020
9 huller
A-rækken hcp <33.1
    HCP Point
1. Flemming Veggerby   20
2. Svend-Erik E. Sørensen   19
3. Knud Rasmussen   18
       
       
B-rækken hcp>34.3
1. Kurt Gade 35.1 19
2. Lotte Schmidt 36.0 19
3. Lars Lund   13
       
       
Resultater Senior Section mandag den 21-09-2020
18 huller
A-rækken hcp<24.5
    HCP Point
1. Erik Bendixen   38
2. Erik Brok 18.9 35
3. Jens Erik Sørensen 21.0 35
4. Toreben Christiansen 18.3 34
       
       
B-rækken hcp >24.6
1. Jørgen Pagh   33
2. Flemming Vad 25.8 30
3. Susanne Berg 34.1 30
4. Kristian Sloth 26.3 29